0 prekės0,00

Krepšelis tuščias

Kaip teisingai pakeisti šunų ar kačių maistą?

Kaip keisti šunų maistą?

Gyvūnų maistą galite keisti, dėl įvairių priežasčių, tai gali nurodyti veterinarijos gydytojas arba tiesiog norite išbandyti populiariausią sausą šunų ar sausą kačių maistą.  Nepriklausomai nuo keitimo priežasties, keisti savo šuns ar katės mitybą yra sudėtingiau, nei paprasčiausiai supilti naują sausą maistą į dubenėlį. Staigus šuns ar katės maisto pakeitimas gali sukelti virškinimo trakto sutrikimus, tokius kaip vėmimas, viduriavimas ir sumažėjęs apetitas. Norint išvengti augintinio virškinimo trakto sutrikimų, privalote palaipsniui keisti šunų maistą. Visas keitimo procesas, turėtų trukti 7 dienas (išskirtiniais atvejais 14d).

Kada reikia keisti šunų maistą?

  • Šuniukai tampa suaugę jau 12 mėn. amžiaus, tai nuo to laiko jiems reikia pakeisti sausą maistą į suaugusiems skirtą sausą šunų maistą, nes keičiantis šuns amžiui keičiasi ir mitybos poreikiai – mineralų ir vitaminų kiekis.
  • Mažiems ir vidutinio dydžio šunims, kurie jau yra 7 metų amžiaus ar vyresniems, derėtų keisti sausą maistą į senjorams ar vyresnio amžiaus šunų sausą maistą. Šunims senjorams, būtinas mažo kaloringumo maistas ir didesnio svarbiausių riebalų rūgščių ir antioksidantų kiekis. Taip pat, ir didelių veislių šunims, tačiau maisto keitimo laikas turėtų būti nuo 5 metų amžiaus.
  • Vaikingos ar laktuojančios kalės sausas šunų maistas turi būti didelio kaloringumo ir padidinto kalcio kiekio.

Kačių maisto keitimas: Iš sauso – į šlapią!

Katėms dažnai kaip ir žmonėms greitai atsibosta vienos rūšies sausas maistas arba šlapias maistas. Tuomet tenka, rinktis kitą kačių maistą. Tačiau, kačių maisto keitimą reikia atlikti teisingai. Jeigu nusprendėte, jog maišysite kelias maisto rūšis, tuomet darykite taip, rinkitės tokios pat prekės ženklo pašarus. Taip, užtikrinsite tinkamą kalorijų kiekį ir išvengsite katės virškinamojo trakto funkcijos sutrikimų. Norint įtraukti i katės racioną šlapią maistą, visų pirma rinkitės to paties prekinio ženklo prekes. Procesas gali užtrukti. Visų pirma, jei drėgnas ar konservuotas kačių maistas buvo laikomas šaldytuve, prieš šeriant pašildykite iki kambario temperatūros. Paimtą drėgno maisto gabalėlį paskleiskite tuščiame indelyje, taip greičiau pašils iki reikiamos temperatūros. Konservuotą kačių maistą duokite ant plokščio indelio ar lėkštės, kad jūsų katės ūsai nesitrintų į indelio  kraštus. Taip pat, galite nedidelį gabalėlį šlapio maisto padėti ant dubenėlio krašto. Šlapio maisto kačių konservus galite rasti mūsų tinklalapio nuoroje: https://redvet.lt/katalogas/katems/kaciu-maistas/konservai/

Pasiėmiau šuniuką iš prieglaudos, ar reikia pakeisti šuns maistą?

Jeigu šunį ar katę pasiėmėte iš prieglaudos, šiuo atveju nederėtų skubėti keisti maistą. Leiskite gyvūnui priprasti prie naujo vietos, skirkite tam laiko – minimaliai 30 dienų. Pakeitimas gyvenamosios vietos, šuniui ir ypatingai katei sukelia daug streso. Dėl streso įtakos gali sutrikti virškinimo sistema, tai gali sukelti nepageidaujamas reakcijas – vėmimą, viduriavimą ir apetito nebuvimą. Taigi, pakeičiant staiga šuns ar katėms sausą maistą šiuo atveju, galite „pakišti sau koją“. Streso įtaka ir pašaro pakeitimas gali sukelti rimtų problemų.

Neigiamos alerginės reakcijos. Kas tai?

Pašaro keitimo metu, gali būti pastebimos neigiamos reakcijos į maistą. Dauguma šeimininkų tai įvardijai kaip sauso maisto netoleravimą ar pašaro alergiją. Tačiau derėtų tai skirti, nes  tikroji šunų maisto alergija apima labai specifinį šuns imuninės sistemos atsaką – ir tai daugeliu atvejų nėra galutinai diagnozuojama.

Išskirtinais atvejais –  jei jūsų šuo ar katė jau turi virškinimo sistemos sutrikimų susijusių su kepenų, kasos, skrandžio ir lėtinėmis ligomis, tai, sauso maisto keitimo procesas privalo trukti 14dienų:

1-4 dieną – seno pašaro duoti 80%, naujo pašaro  20%

5-7 dieną – seno pašaro duoti 60%, naujo  pašaro 40%

8-10 dieną – seno pašaro duoti 40%, naujo pašaro  60%

11-13 dieną – seno pašaro duoti 20%, naujo pašaro  80%

14 dieną – naujo pašaro duoti 100%

Jei jūsų augintiniui pasireiškia neigiamos reakcijos į  pašarą tuomet privalu kreiptis į veterinarijos kliniką.

O, kad neigiamų reakcijų į gyvūnų maistą būtų kuo mažiau, kviečiame įsigyti tik laiko patikrintą, kokybišką šunų maistą iš mūsų el.parduotuvės: https://redvet.lt/katalogas/sunims/sunu-maistas/

1 thought on “Kaip teisingai pakeisti šunų ar kačių maistą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *