Kaip suprasti, kad šuo serga?

Sergantis šuo

Kiekvienas šunų augintojas siekia, jog augintinis būtų sveikas ir jaustųsi puikiai, tačiau kaip ir žmogus – šuo irgi serga. Nors daugelis šunis auginančių žmonių mano, kad jų augintinis net ir šaltą žiemos dieną yra apsaugotas nuo slankiojančių ligų, privalu yra žinoti, kokie simptomai praneša apie pirmuosius ligos požymius, nes tik taip galėsite tinkamai pasirūpinti augintinio sveikata ir užkirsti kelią ligos plitimui. Todėl kyla klausimas, kaip suprasti, kad šuo serga?

Vėmimas

Šunys dažnai vemia, kad pašalintų nereikalingas ar galimai pavojingas medžiagas (pvz., svetimkūnius ar nuodus) iš skrandžio. Tačiau jei vėmimas nesiliauja toms medžiagoms pasišalinus, ar jis kartojasi reguliariai, tai gali reikšti „raudoną šviesaforo signalą“, jog reikia susirūpinti augintinio sveikata ir nedelsiant kreiptis į veterinarą. Besikartojantis vėmimas sukelia rimtų problemų, dėl kurių pablogėja šuns savijauta:
-Šuo serga ir kenčia
-Sutrinka medžiagų apykaita ir elektrolitų pusiausvyra
-Organizmas netenka skysčių
-Galimas organizmo išsekimas

Viduriavimas

Kaip ir vėmimas – dažna to priežastis yra netinkamo produkto/svetimkūnio suvalgymas ar apsinuodijimas. Tai visiškai normali reakcija į neįprastą maistą, tačiau svarbu stebėti, kiek laiko trunka viduriavimas. Jei užsitęsia ilgiau nei 48 valandas – patartina kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Kosulys

Šuns kosulys – rimtas signalas, kad vertėtų apsilankyti veterinarijos klinikoje. Tai simptomas, neretai susijęs su virusinėmis, bakterinėmis plaučių ligomis, kuriomis dažniausiai užsikrečiama vietose, kuriose yra ypatingai didelis gyvūnų tankis, pvz., dresūros mokyklose, parodose, šunų viešbučiuose ar augintinių žaidimų aikštelėse. Kosėdamas, šuo gali žiaugčioti, iškosėti baltą putotą skystį, ir todėl šeimininkams atrodo, kad jų augintinis vemia. Svarbu žinoti, kad kosulys gali reikšti ir kitus negalavimus, kaip prarytą svetimkūnį, todėl pastebėjus pirmuosius simptomus, geriau pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

šuns kosulys

Apetito praradimas

Geras apetitas – sveiko augintinio ženklas. Nors kai kurie šunys ir nėra labai valgūs, tai gali būti vienas iš požymių, rodančių apie gyvūno negalavimą. Jei šuo atsisako ėsti parą ar ilgesnį laiko tarpą, tai gali reikšti, jog augintinis negaluoja ir vertėtų konsultuotis su veterinaru.

Didelis troškulys

Padidėjus fiziniam krūviui ar karšomis vasaros dienomis, normalu, jog augintinis kur kas išlaks daugiau vandens nei įprastai. Tačiau, pastebėjus, jog šuo pradeda reguliariai lakti kur kas daugiau nei anksčiau, nepakitus oro sąlygoms ar fiziniam aktyvumui, tai gali įspėti apie labai rimtus sveikatos sutrikimus, kurių nevalia ignoruoti.

Odos pakitimai

Šuns odos būklė yra vienas geriausių sveikatos indikatorių, kuris parodo bendrą augintinio sveikatingumą. Radus tokių odos pakitimų, kaip paraudimai, pleiskanojimas, žaizdos – būtina susirūpinti ir nedelsiant konsultuotis su veterinarijos gydytoju. Jei šuo nuolatos kasosi, gali būti, jog kankina dermatitas ar kita odos liga.

Pakitusi šlapimo spalva

Jei augintinio šlapimas tapo tamsesnės spalvos nei, kad yra įprastai, tai yra rimtas signalas, jog augintinis susirgo babezioze ar kita infekcine liga, kuri predisponuoja eritrocitų, ketonų, leukocitų ar kitų medžiagų atsiradimą šlapime. Todėl ypatingai svarbu reguliariai atlikti ne tik kraujo, bet ir šlapimo tyrimus.

Antsvoris

Daugelis augintojų teigia, jog šunų atsvoris – visai ne liga, tačiau taip nėra. Jei šuo sveria daugiau nei turėtų, logiška, jog sąnariams teks kur kas didesnė apkrova, taip pat gali išsivystyti širdies ligos. Jei pastebite, kad jūsų augintinis turi antsvorio (svorio skalė pateikta paveikslėlyje), vertėtų pagalvoti apie dietos skyrimą bei fizinio krūvio didinimą.

Ašarojančios akys, varvanti nosis

Ligos požymiai, dėl kurių neturėtumėme numoti rankų. jei šie simptomai pasireikštų jūsų augintiniui, jie gali įspėti apie kvėpavimo takų ligas, kurias būtina kuo skubiau gydyti.

Pakitusi elgsena

Dažnai galima išgirsti komentarus, jog šuns elgesys pakito „tarsi iš niekur“. Vis dėlto, taip nebūna – elgesio pakitimus gali lemti hormonų pokyčiai, progresuojančios ligos, nutikimai, kuriuos šeimininkai ne visada užfiksuoja. Jei šuo tarsi staiga pradėjo elgtis „neįprastai“, tampa agresyvus, gali būti, kad jį kankina skausmai, todėl verta tą išsiaiškinti pasikonsultuojant su veterinarijos gydytoju.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susitikime !

Nemokamai konsultacijai gauti, užpildykite žemiau esančią formą ir mes su jumis susisieksime !