0 prekės0,00

Krepšelis tuščias

Kaip atvėsinti šunį karštą vasaros dieną?

kaip atvesinti suni

Per Lietuvą slenkanti karščio banga reikalauja ištvermės ne tik iš žmonių – bet ir iš mūsų keturkojų draugų, todėl svarbu pasirūpinti, jog augintinis jaustųsi gerai ir neperkaistų. Dažnas žmogus klausia, tai vis dėlto, kaip atvėsinti šunį karštą vasaros dieną? Kaip apsaugoti šunį nuo šilumos smūgio? Norint atsakyti į šiuos klausimus, privalome išsiaiškinti to priežąstis.

Kodėl šunys yra linkę perkaisti?

Pagrindinis šilumos išskyrimo mechanizmas – lekavimas. Liežuvis ištinsta, prisipildydamas šilto kraujo ir oras yra stumiamas pro liežuvį. Šuo atsivėsindamas lekuoja greitai, tačiau negiliai. Šilta drėgmė yra išgarinama per liežuvį ir išskiriama į aplinką. Yra du pagrindiniai veiksniai, kurie priveda šunį prie šilumos smūgio:
– Šunys būna palikti karštoje, uždaroje patalpoje (pavyzdžiui automobilis), iš kurios jie negali išeiti ir būdami tokioje patalpoje jie negali atsivėsinti lekuodami
– Neturėjimas pakankamo kiekio vandens, kad galėtų atkurti prarastą vandens kiekį, ko pasekoje ištinka dehidratacija, sumenkėja šilumos išskyrimas.

Šunys, kurie yra labiau linkę perkaisti:

 • Brachiocefalikai arba kitaip tariant – trumpasnukiai šunys. Jų kvėpavimas yra anatomiškai apribotas
 • Nutukę šunys – dėl papildomo riebalų sluoksnio, kuris sulaiko šilumą
 • Šunys, turintys gerklų paralyžių (kvėpavimo takai yra žymiai siauresni nei sveiko augintinio)
 • Šunys su tamsia kailio spalva – juoda spalva geriau sugeria šilumą

Kaip išvengti šilumos smūgio ir atvėsinti augintinį karštą dieną?

 • Venkite intensyvių žaidimų su augintiniui, kurie galėtų sukelti perkaitimą
 • Vedžiokite ir sportuokite su augintiniu anksti ryte ir vėlai vakare, tam, kad išvengtumėte dienos kaitros
 • Suteikite prieigą augintiniui prie šviežio ir vėsaus vandens betkuriuo paros metu
 • Neapkraukite šuns organizmo sunkiu maistu, vasarą labiausiai tinka lengvai virškinamas maistas
 • Valgomieji ledai – taip pat puikus būdas atvėsinti šunį karštą vasaros dieną. Tik prisiminkite, jog tai turėtų būti natūralūs ledai (šaldytų vaisių), kadangi žmonėms skirtuose leduose cukraus kiekis yra per didelis
 • Praverkite namų langus, padarykite lengvą skersvėjį. Jeigu šuo laikomas lauke, įpilkite į didesnį dubenį vandens, jog augintinis galėtų atvėsinti ir savo pėdas.

Kaip pasirūpinti augintiniu, kuris jau galimai patyrė šilumos smūgį?

Nustatyti, jog šuo gavo šilumos smūgį, nepamatavus temperatūros, gali būti ypatingai sunku. Tačiau jeigu sveikas šuo nualpo ar pradėjo labai stipriai lekuoti karštą vasaros dieną, tikėtina, jog tai šilumos smūgis.

Svarbiausia yra greitai reaguoti. Esmė yra ganėtinai paprasta – atvėsinti šunį, tačiau pasistengti, jog nesušaltų.

 • Atvėsinti šaltu vandeniu
  Šaltą vandenį galima pilti tiesiai ant augintinio iš kibiro, žarnos ar naudojant kempinę. Galima apdengti šaltu rankšluosčiu ar padaryti ledukų vonią, kurioje galėtų šuo pagulėti.
 • Duokite atsigerti šalto vandens
  Perkaitimas turėtų būti malšinamas ne tik išoriškai, bet ir iš vidaus. Duokite atsigerti šalto vandens tol, kol jis visiškai nenorės gerti.
 • Spiritas – ištraukia karštį iš šuns organizmo
  Apipurškite šuns kailį spiritu ir švelniai įtrinkite. Nors procedūra nėra pati maloniausia, tačiau ganėtinai veiksminga ir dažnai taikoma veterinarijos klinikose.
 • Vizitas pas veterinarijos gydytoja
  Pirmoji pagalba yra esminis dalykas, norint padėti dehidratavusiam keturkojui, todėl būtina vežti pas veterinarą, jeigu nežinote, kokių veiksmų imtis. Veterinaras pamatuos temperatūrą ir parengs tinkamą gydymo planą. Šilumos smūgis gali pažeisti net ir vidaus organus, todėl veterinarijos klinikoje bus atlikta nuodugni apžiūra.

Šaltinis:
https://www.telegraph.co.uk/pets/news-features/keep-dog-cool-summer-heat/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *