Kačių leukemija

Kačių leukemija

Kas yra kačių leukemija?

Kačių leukemija (FeLV) yra retrovirusas, priklausantis Retroviridae šeimai ir Gamaretrovirus genčiai. Nors virusas ir priklauso tai pačiai grupei kaip ŽIV, žmogui jis nepavojingas. Šiandien ši liga tarp kačių pasitaiko daug rečiau – ja suserga mažiau nei 1% sveikų kačių. To priežastis – nuo 10-ojo dešimtmečio plačiai paplitusių ir efektyvių skiepų atsiradimas.

Kam yra jautrus leukemijos virusas?

Kačių leukemijos virusas neišgyvena ilgai be šeimininko, tik kelias valandas esant normalioms namų sąlygoms. Ypatingai jautrus šiems veiksniams:
– Dezinfekcinėms medžiagoms, muilui
– Šildymui
– Išdžiūvimui

Kaip plinta kačių leukemija?

Didelis viruso kiekis išskiriamas su nosies sekretais ir seilėmis. Todėl akivaizdu, jog virusas dažnai perduodamas katės viena kitą prausiant, dalinantis maisto dubenėliais ir artimai bendraujant, įkandimų metu. Taip pat išskiriamas su šlapimu, išmatomis pienu ir makšties išskyromis.

Kas atsitinka, kai katė suserga kačių leukemija?

Ankstyvojo susirgimo stadijoje, klinikiniai požymiai gali nepasireikšti. Dažniausiai, klinikiniai simptomai atsiranda, dėl nuolatinio leukemijos viruso persistavimo organizme. Imunitetas silpsta, atsiranda anemija ir limfoma. Atsiranda bendrieji klinikiniai požymiai, kaip svorio/apetito netekimas, abscesai, karščiavimas, viduriavimas, akių uždegimas, viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, padidėję limfmazgiai.

Kokia kačių leukemijos viruso prognozė?

Katėms, kurioms yra pastovus leukemijos viruso egzistavimas kraujyje, prognozė bloga, nes tikėtina, jog pasireikš su kačių leukemija susiję klinikiniai simptomai. Net 80% šių kačių nugaišta per 18 mėnesių, o 90% susirgusiųjų kačių – per 3 metus.

kačių leukemija

Ar yra skiepų, nuo kačių leukemijos?

Skiepai nuo kačių leukemijos yra vieni svarbiausių, kadangi yra privalomi visoms katėms ir kačiukams. Pasikonsultavus su veterinarijos gydotoju, bus sudaryta tinkama kačiuko skiepijimo programa.

Kačių vakcinavimas

Kada reikėtų skiepyti kačiuką?

Pirmą kartą kačiuką geriausia skiepyti, kai jam aštuonos savaitės, o pakartoti praėjus trims, penkioms savaitėms po pirmojo skiepo. Lietuvoje registruotos vakcinos, kurios taip pat apsaugo nuo kačių virusinio rinotracheito, kalicivirozės, chlamidiozės, kačių panleukopenijos:
– PUREVAX RCPCh FeLV
– FEVAXYN PENTOFEL
– LEUCOFELIGEN FeLV/RCP (tačiau šioje nėra nuo chlamidiozės)

Tik nuo leukemijos naudojamos vakcinos:
– LEUCOGEN
– PUREVAX FeLV

Veterinarai taip pat patars dėl kitų rekomenduojamų skiepų, atsižvelgiant į kačiuko gyvenimo būdą.

Kada reikėtų kartoti skiepus?

Kačiukui, sulaukus vienerių metų, reikės pirmosios kasmetinės vakcinacijos. Dėl daugiau informacijos – visuomet rekomenduojame kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Kačių vakcinos
Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susitikime !

Nemokamai konsultacijai gauti, užpildykite žemiau esančią formą ir mes su jumis susisieksime !