Ką katės galvoja apie šeimininką?

Kačių leukemija

Katės – nepriklausomi gyvūnai. Nuo senų laikų buvo speliojama, ką katės galvoja apie žmogų. Dėl nepriklausomo ir savarankiško katės charakterio, daugelis žmonių jas laiko vienišėmis. Žmonės jas maitina, rūpinasi, myli, tačiau ne visuomet sulaukia to paties atsako iš jų, todėl net ir šiais laikais, mokslininkai kelia klausimus, ką ištikrūjų katės galvoja apie žmones?

kate masto

Kačių ir žmogaus priešistorė

Šunys visuomet buvo laikomi „geriausi žmogaus draugai“ ir priežastis to gana aiški – žmogus prisijaukino vilką prieš 30 000 metų, tuo tarpu kates – tik prieš 9000 metų. Dėl to šuo tapo nepakeičiamas žmogaus draugas, nes gyveno šalia žmogaus daug ilgesnį laikotarpį.

Nepaisant to, akivaizdu, jog katės ir žmonės vis tiek yra užmezgę ypatingą ryšį. 2016 metais, Mičigane mokslininkai ištyrė 12 kačių ir kaip jos reagavo į savo šeimininkus. Su katėmis žaidė šeimininkai, kurie arba šypsojosi, arba buvo susiraukę.

Tyrimas parodė, jog katės daug aktyviau žaidė su šeimininkais, kurie nuolatos šypsojosi. Kuomet katės žaidė su nepažįstamais žmonėmis – reakcija visiškai nepasikeitė ir katės toliau išliko pozityvios, aktyvesnės su žmonėmis, kurie rodė teigiamą veido išraišką. Tai parodė, jog katės puikiai geba įsiminti veido išraiškas ir tuo remdamiesi, skirtingai sąveikauja su žmogumi.

Kodėl katės miaukia?

Katės išmoksta garsus, į kuriuos šeimininkas/žmonės specifiškai reaguoja. Dėl to, jeigu katės nori, jog „šeimininkas išeitų iš kambario“, naudoja specifinį balso tembrą, į kurį žmogus sureaguotų. Tokiu būdų gali paprašyti išvesti į lauką ar vieno kito skanėsto.

Kodėl katė mėgsta vieną šeiminką, labiau nei kitą?

Kartais, žmonės nuvertina augintinių gebėjimą prisitaikyti ir manipuliuoti. Katės daug protingesnės, nei kad mums atrodo. Jos žino, kas „veikia“ su vienu šeimininku, o kas neveikia – su kitu. Jeigu vienas žmogus visuomet išveda katę pasivaikščioti 4 val., katė įpras visuomet prašyti pasivaikščiojimo būtent šio žmogaus. Esmė slypi teigiamų emocijų generavime – kuo žmogus daugiau sukuria teigiamų emocijų su savimi, tuo katė labiau mėgs šeimininką.

kates seimininkas

Ar katės galvoja, jog žmogus yra jų šeimininkas?

Katės nemato žmogaus kaip jų šeimininko. Labiau tai yra jų kolonijos ar šeimos vizualizacija. Mokslininkai teigia, jog katės neturi labai tvirtos hierarchijos, tačiau jos mato šeimininką – kaip „Alfa“ – aukščiausią hierarchijos atstovą. Hierarchijoje, „Alfa“ atstovas yra gerbiamiausias šeimos atstovas, todėl ir sutelkiamas išskirtinis dėmesys būtent šeimininkui.

Ar ištikrūjų galime teigti, jog žinome viską, apie ką galvoja katės?

Šiuo metu, nėra dar daugybės mokslinių straipsnių, analizuojančių naminių kačių mastyseną, jog galėtume drąsiai teigti, jog žinome viską, apie ką katės galvoja. Ekologai mano, jog naminė katė nėra laukinis gyvūnas, todėl ir dėmesio, jos elgsenos tyrinėjimui, yra skiriama mažiau. Tačiau galima tik džiaugtis, jog nepaisant kačių paslaptingumo, jos vis tiek mylimiausių gyvūnų sąraše.

Kačių logika
Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susitikime !

Nemokamai konsultacijai gauti, užpildykite žemiau esančią formą ir mes su jumis susisieksime !